Гелій-He
   04.04.2018 13:19:39

Багато хто вважає, що гелій це вибухонебезпечна речовина, отож ми для Вас підготували невелику статтю та розповімо, що таке насправді Гелій.


Гелій – це інертний легкий газ, який не має кольору, запаху та смаку. Він є абсолютно безпечним для людини та її здоров'я. Гелій можна тримати та використовувати у приміщені будь-якого розміру та у відкритому просторі. Іншими словами, гелій по своїй структурі є меншим ніж структура повітря, тому він у кульках здувається, оскільки латекс пористий і гелій проходить скрізь нього.


Переважно в Україні використовують 40, 10 або 5-ти літрові балони з гелієм.

Зберігають гелій у металевих балонах, під тиском в стиснутому стані, сам гелій вимірюють в атмосферах.
Наприклад, у 40-ка літровий балон вміщає в себе 150 ат. – це означає, що в цьому балоні міститься 150 разів по 40 літрів, тобто це 6000 літрів гелію.
Загальний вигляд балону відповідає ГОСТ, колір балону коричневий, на корпусі білою фарбою є надпис «Гелій», під гайкою балону є пусте не пофарбоване місце, де зазначені такі дані:
• Заводський номер балону та дата першої атестації балону.
• «Р 150 М 225»- це означає, що балон розрахований на максимальний робочий тиск 150 ат. і межовий тиск становить 225 ат.
• Відомість про минулі атестації балону.
Атестація балону дійсна 5 років.


Заходи безпеки при користуванні балоном


Ми наголошуємо, що гелій не є вибухонебезпечним, але є деякі моменти які необхідно знати, щоб не виникло зайвих негараздів.
Гелій не можна нагрівати, нагрівання корпусу балону до +60 градусів за Цельсієм є критичною для балона. Збільшення температури балону, збільшує тиск всередині, що спричинить розрив балону.
Щоб запобігти цьому дотримуйтесь простих правил: не розміщайте балон під прямими променями світла, уникайте теплових пристроїв та відкритих вогнищ. Якщо балон знаходиться на вулиці, слід його одягнути в чохол з цупкої тканини та тримати у тіні.


Сподіваємось, що наші поради Вам стануть в пригоді!

Гелій та аксесуари

Поширити новину