Латексні кульки
Ще з дитинства, нам подобаються повітряні кульки та й важко собі уявити якесь свято без них. Вони яскраві, різноманітні і їх так обожнюють діти. Але, як насправді з’явились кульки?
Перші кульки були винайдені англійським вченим Майклом Фарадеєм у 1824 році. Завдяки експериментам та поглиблено вивчених властивостей водню, він винайшов кульку.
Склавши два каучукових пласти до купи, обробив їх мукою, щоб вони не склеїлись між собою, а краї склеїв, таким чином, Фарадей отримав свого роду мішечок для здійснення свого експерименту. Але Фарадея цікавив лише водень та його властивості, тому цей винахід відійшов на другий план. Лише трохи згодом, дізнавшись про такий експеримент, Томас Генкок, лідер виготовлення гумових іграшок тих часів, придумав випускати набори для дітей в стилі «Зроби своїми руками». В набір входили пляшечка з рідкою гумою та шприц.
Вже у 1874 році, лондонська компанія «J.G.Ingram», вдосконалила цей винахід та випустила перші зразки подібні до наших сучасних кульок.
Сьогодні, повітряні кульки виготовляють не з каучуку, а використовують латекс. Сам латекс видобувають з кори дерев у екваторіальних лісах Мексики, Малайзії та Бразилії.
Латексні кульки виготовляють сучасні заводи, використовуючи керамічні форми, які занурюють у латекс, завдяки чому кулька набуває необхідної форми. Потім форми сушать і за допомогою повітряних струменів, знімають готові кулі з керамічної основи. З чистого деревного соку виходять тільки кульки білого кольору, а для випуску кольорових до латексу додають фарби. Латексні кулі не радять довго тримати під сонячним промінням, вони можуть луснути. Цікавий факт: кульки темних кольорів лускають швидше, ніж світлі.
Нині налічується 53 різні форми повітряних кульок. Найвідоміші з них це:
1) Класичні круглі кульки різного діаметру.
2) КДМ - кульки для моделювання
3) Кульки з хвостиками LINK-O-LOON
4) Кульки для пакування
Розмір кульки визначають у дюймах, зазвичай виробник вказує розмір на упакуванні.
Надувати кульки необхідно до оптимального розміру, але не до максимального, тому що стінки кульки при максимальному надуті стають дуже тонкі і є більший ризик, що кулька лопне. Надуваючи до оптимального розміру, кулька буде кругліша та стінки будуть товстіші.