Дитячий день народження.
Психологи відзначають, що найважливіше свято для дитини — День Народження, і кожен малюк чекає цієї дати цілий рік. Щоб не розчарувати своє чадо, не варто, за можливості, переносити святкування на інший день, бо хвилювання та відчуття урочистості виникає саме напередодні визначної дати. Пам’ятайте — свято влаштовується не для гостей чи батьків, а для вашої дитини. Щоби дитина змогла насолодитися «своїм днем» сповна, варто підготуватися заздалегідь.
І, за допомогою наших порад, ви чудово з цим впораєтеся.
Тематичний день народження.
День народження дитини повинен залишити багато приємних спогадів. Більшість дітей живе у казковому світі, ними все сприймається крізь призму улюблених мультфільмів, поведінки їх персонажів. Наприклад, хлопчики мріють бути вправними гонщиками як Блискавка МакКвін, дівчатка — принцесами у прекрасних сукнях, як у Сіндерелли. Звичайно, не варто відштовхуватись від цих стереотипів, в першу чергу ви повинні дізнатись, що подобається малюку — думаємо, це не так вже й важко. Діти прагнуть незвичайного свята, яскравого, сповненого чогось казкового, фантастичного та обов’язково з подарунками. І відповідність тематиці улюбленого мультику, занурення в омріяну атмосферу іншого світу — це чи не найкращий подарунок на дитячий день народження. А ще — це гарна нагода запросити на свято найкращих друзів малюка та здивувати дітлахів чарівним перевтіленням у їхніх героїв.
Є кілька моментів, які варто врахувати. Тематичний дитячий день народження — це:
костюми: діти обожнюють костюмовані вечірки. Що більш наближеним до оригіналу ви зробите чи придбаєте вбрання улюбленого героя вашого кіндера, тим щасливішим він буде;
маски: на все обличчя чи на його половину — не важливо. Це може бути окремий предмет гардеробу, який за бажання можна зняти або ж аквамаска намальована на обличчі. Діти віддають перевагу зазвичай другому варіанту;
аксесуари: мечі, бластери, чарівні палички, інші характерні обраним героям деталі;
сценарій: усі конкурси, змагання, квести, перегляди мультфільмів і навіть, іноді, меню мають відповідати тематиці свята. Найкраще — це скласти детальний план заходу, частини якого будуть логічно розгортатися навколо одного сюжету;
оформлення інтер’єру на дитяче свято: це може бути посуд, скатертина, кілька кульок з малюнками вибраної тематики, а може — цілий світ, створений на основі мультяшного всесвіту. Якщо ви будете організовувати день народження дитини в спеціальному розважальному центрі, останнє не буде проблемою замовити.
Якщо ж ви абсолютно не в курсі дитячих трендів культури, а свято планується масштабне — наприклад, ваш син чи донька хоче запросити пів класу і ви не хочете йому відмовляти — допоможе вам стара добра класика. Коли побажань дитини щодо тематики нема, краще зробити акцент на веселу атмосферу та яскравість оформлення. Конкурси з солодким призовим фондом, різнокольорові кульки, спортивні змагання та вправи на фантазію — це саме те, що люблять всі діти.
Де святкувати дитячий день народження?
День Народження дитини особливе свято як для батьків, так і для дітей. Хоча для більшості матерів і татів день народження дитини — це справжнє випробування. Що подарувати, де святкувати, чим пригостити? Та варто врахувати певні аспекти й це, здавалося б, складне питання, може отримати найкраще вирішення — усе залежить від врахування тонкощів характеру дитини, кількості запрошених, і, що дуже важливо — місця проведення.
У віці до трьох років дитині краще святкувати День народження у колі близьких та рідних людей, краще вдома або у знайомому місці. Та вже від трьох років дитина є сформованою особистістю зі своїми думками та бажаннями. Діти вже розуміють усю суть урочистостей і з нетерпінням чекають у свій день народження дива. Щоб все вдалося на славу, Ви можете порадитись з малюком, яким він хоче бачити своє свято, кого запросити. Одним словом, народженик, на відміну від святкування перших днів його народження, вже стає активним учасником свята.
Коли малюк стає старшим, можна організовувати день народження не тільки вдома, але і в різних дитячих розважальних центрах або кафе з програмою для дітей. Варто віддати перевагу святкуванню в дитячому розважальному центрі, адже там набагато більше місця для рухливих ігор та цікавих пропозицій від професійних аніматорів про те, як активно та корисно провести час. Знову ж таки, потрібно враховувати вікову категорію та вподобання дитини. Ідеально, коли для батьків вільний вхід, немає вікових обмежень, і дуже добре, коли вони можуть разом з дітьми, скажімо, пострибати на батутах чи пограти у хованки. В першу чергу це стосується найменших іменинників і гостей — ще у віці 3-4 років діткам комфортніше бути завжди поруч з батьками.
День народження в дитячому розважальному центрі.
Головна перевага розважального центру це простір. Його має бути багато. У сучасних дитячих розважальних центрах є усе необхідне — атракціони, ігрові кімнати, гірки, батути, бульбашкове шоу, арт кімнати. Адже діти будуть багато бігати, лазити, стрибати. Тому важливо, щоб для усіх було достатньо місця і водночас це має бути «універсальне» місце, де буде однаково цікаво як хлопчикам так і дівчаткам, щоб діти різного віку змогли гарно провести час разом. Не всі діти люблять, коли за ними спостерігають, тому в ДРЦ батьки спокійно можуть бути присутніми на святкуванні поруч в кафе.
Ще один варіант, який задовільняє потреби дитини в просторі — це святкування дитячого дня народження на природі. Звичайно, це доволі неоднозначна витівка. Такий варіант підійде дітям від 7 років, які вже більш свідомі того, що можна робити на природі, а що ні. Найкраще — це поєднати приємну атмосферу заміського простору з цивілізацією та організувати урочистість на території бази відпочинку або котеджу. Так ви зможете обмежити рух дітей і не переживатимете за те, що хтось загубиться, але й не заберете головного — свіжого повітря, яке дарує дітлахам ще більше енергії. Модні лабіринти та драбинки легко замінять дерева, а пограти в копанку чи бадмінтон, побігати прямо під небом — неабияке задоволення, що лишає море приємних вражень.