День вишиванки


День вишиванки 2019


Традиційно, в місяці травні, в третій четвер, Україна святкує День вишиванки. У 2019 торжество українського костюма припадає на 16 травня.


Як зародився свято


У 2006 році студентка Чернівецького національного університету вперше проявила ініціативу відзначити день національного українського одягу. Така ідея у неї з'явилася, завдяки одногрупники, який завжди носив вишиті сорочки. У перший рік костюм наділи всього кілька десятків людей з числа студентів та співробітників університету. У наступні роки любителі національного вбрання підхопила акцію у всьому світі і проявили набагато більшу активність. До Нинішнє часу День вишиванки - це Масштабні свято міжнародного значення. Кожна людина, що надів розшитий візерунком наряд в цей день, стає учасником свята. Український костюм можна надіти на роботу, прогулянку, зустріч з друзями і т.д.Що символізує вишиванка


Традиція робити вишивку на сорочках існує в нашій країні вже багато століть. Вважалося, що цей ритуал вберігає від неприємностей, дарує процвітання і успіх в будь-яких починаннях. Символізм наряду визначається його орнаментом.


Основні види орнаментів:

  • геометричний - ромби, спіралі, Коловрат, восьмиконечная зірка та інші. Символізують родючість, гармонію, силу духу,

  • рослинний - квіти, гілки, листя. Символізують чистоту, нескінченність, процвітання роду;

  • тваринний - вишивається переважно на рушниках. Символом дівоцтва є солов'ї, на
    рушниках для весілля вишивають лебедів, павичів, знаком цілеспрямованості є кінь.

Яку купить вишиванку


Жіночі весільні сукні завжди рясніють вишивками квітів. Заміжнім жінкам краще придбати виріб з орнаментом плодів, кісточкових гроно. Вони демонструють гармонію, сімейне благополуччя, єдність.

Дорослому чоловікові підійде сорочка з вишитим вінком, Лаврової гілкою або символом Велеса. Це знаки слави, мудрості, достатку. Дубове листя, жолуді, шишки продемонструють чоловічу силу, цілеспрямованість.

На дитячі наряди наносяться геометричні візерунки, які позначають потужну батьківський захист.

На День вишиванки 2019 українські дизайнери пропонують вигідні знижки на покупку стильних і якісних нарядів, тому кожен патріот може приєднатися до торжества.